Sklep metalowy i hurtownia

 • Masz pytania? Zadzwoń /napisz
 • 0 517 288 531
 • PL/
 • EN
Producenci

Sadpal katalizator do spalania SASZETKI 50g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1,00 zł 1.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 10306

Opis

 

STOSOWANIE „SADPALU” OGRANICZA:

 1. potrzebę mechanicznego czyszczenia kotłów i kominków z sadzy, złogów
 2. zużycie węgla
 3. częstotliwość zapalenia się sadzy w kominach
 4. emisję tlenku węgla do atmosfery
 5. wyższe węglowodory aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu
 6. emisję siarki do atmosfery
 7. szybkość korozji stalowych materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny

 

„SADPAL”POSIADA ATESTY:

 1. Atest - Politechnika Warszawska oraz Instytutu Technologii Nieorganicznej ITN/99/90
 2. Ekspertyza w zakresie korozji pieców -Instytutu Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie
 3. Ekspertyza dotycząca likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu – Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii Środowiska
 4. Opinia w zakresie wpływu preparatu na środowisko zewnętrzne – Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii Środowiska
 5. Badania pod kątem wpływu na wkładkę kominową z blach nierdzewnych w kominkach i piecach C.O. – Katedra Energetyki Procesowej Politechnika Śląska Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Katowice 2004r. – efekt pozytywny
 6. Zakład pracuje w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Nr. IBS – 550/4/2016.

 

STOSOWANIE „SADPALU”:

Po rozgrzaniu paleniska, wysypać w ilości odpowiadającej objętości czubatej łyżeczki „Sadpalu” prosto w ogień na żar (do dozowania stosować plastykowe łyżeczki). Po około 30 minutach w razie potrzeby wsypać drugą porcję, w taki sam sposób.

Przy systematycznym stosowaniu wystarczy czubata łyżka na 3 – 6 kg żaru. W każdym piecu i kominku inaczej przebiegają procesy spalania, a z tym wiąże się sposób podawania „Sadpalu”. Ogólnie lepiej jest podać mniej, a częściej dopóki nie dobierze się optymalnej dawki. Do paliw suchych węgiel, drewno, trociny daje się mniejsze dawki; przy paliwach mokrych, o niższej kaloryczności stosuje się dawki wyższe (średnio 1,5 – 3,0 kg na 1 tonę węgla ).

Preparat jest mieszaniną soli nieorganicznych, które wchłaniają wilgoć z powietrza, dlatego należy przechowywać „SADPAL” w oryginalnych opakowaniach. Składować go w suchym, przewiewnym miejscu bez kontaktu z przedmiotami metalowymi (może spowodować korozje). Wchodzące w jego skład sole mineralne są bardzo higroskopijne. Wilgotność ‘SADPALU” jest zmienna i jest uzależniona od wilgotności otoczenia.

Zawilgocony „SADPAL” nie traci swoich właściwości, staje się tylko bardziej gliniasty co może być utrudnieniem w dozowaniu. W razie potrzeby można go wysuszyć zostawiając otwarty worek, w suchym, przewiewnym lub ciepłym miejscu do wyschnięcia. Po czym ponownie worek zawinąć w celu zabezpieczenia przed wchłonięciem wilgoci z powietrza. Po zakończeniu dozowania należy zmieść resztki preparatu i wrzucić do ognia. Właściwości korodujące nie dotyczą wnętrza kotła (pieca) i procesu spalania.

UWAGA do kominków lub pieców nowej generacji ze względu na łatwiejsze dozowanie i większą efektywność. Producent zaleca „SADPAL II” w saszetkach zabezpieczających utrzymanie suchej konsystencji preparatu.

UWAGA preparat zakwalifikowany jako substancja szkodliwa i niebezpieczna dla środowiska.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl