e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

Kątowniki ze stali
Budownictwo

Kątowniki ze stali – cenni sojusznicy przy pracach ciesielskich

W toku prac z drewnem, w tym podczas wszelkiego rodzaju prac ciesielskich, można korzystać z rozmaitych narzędzi oraz akcesoriów montażowych. Generalnie jedną z najważniejszych kwestii w tym kontekście są zawsze odpowiednie techniki zamocowań i łączników. Jeśli ich zabraknie, nie ma praktycznie mowy o tym, by uzyskać solidne połączenia odpowiadające przyjętym projektom. Gdy chodzi o wszelkie połączenia w układzie drewno-drewno, gdzie dodatkowo w grę wchodzą łączenia pomiędzy belkami, z pewnością koniecznym elementem do zastosowania są kątowniki. Ekipy zajmujące się takimi pracami z łatwością znajdą odpowiednie akcesoria, ponieważ typów kątowników na rynku jest bardzo wiele, a ich walory są doceniane przez fachowców od lat.

Sprawdzone kątowniki stalowe – sposób na trwałe łączenie drewna z drewnem

Wykorzystanie kątowników w czasie prac nad rozmaitymi konstrukcjami jest czymś typowym. Są to bowiem elementy bardzo łatwe w użyciu, do tego naprawdę tanie. Trwały kątownik stalowy o zadowalających parametrach jest wydatkiem na tyle niskim, że korzystanie z tych elementów nie wpływa w zasadniczy sposób na koszty działań. Ogólnie rzecz biorąc, z kątowników korzysta się zarówno w świecie budowlanym i remontowym, jak też przy realizacji wszelkiego typu drewnianych konstrukcji, w których kluczowe znaczenie z punktu widzenia finalnego efektu ma trwałość. Prawidłowo zamontowany kątownik ze stali gwarantuje optymalne parametry połączeń.

Jakie kątowniki łatwo spotkać w powszechnym użyciu?

Ta kategoria łączników jest naprawdę szeroka i nie jest to przypadek. Generalnie układy połączeń przy prowadzonych pracach bywają odmienne, a specyfika projektów i potrzeba właściwego rozkładania obciążeń sprawiają, że w różnych scenariuszach sięgać trzeba po odmienne elementy. Stąd producenci dokładają starań, aby oddawać w ręce zainteresowanych kątowniki w licznych typach, które będą zdawać egzamin bez względu na detale techniczne. Do najbardziej popularnych zaliczają się dziś kątowniki z przetłoczeniem, kątowniki wzmocnione, montażowe, łącznikowe czy meblowe. Wszystkie są wykonane z trwałej blachy stalowej i posiadają otworowanie umożliwiające łatwe zamontowanie elementów. Warto wymienić także kątowniki z regulacją, gdzie w czasie prac mamy dodatkową możliwość modyfikowania ich położenia.

Odpowiednie wykonanie to klucz do sukcesu

Jak już wspomniano, standardowe kątowniki są wytwarzane z blachy stalowej. Zostaje ona ponadto na etapie fabrycznej obróbki pokryta warstwą ocynku, który zabezpiecza akcesoria przed korozją oraz negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Często spotyka się kątowniki stalowe z blachy DX51, a czasami również te z blachy S235 lub DC01. Pasywacja ocynkowania bywa srebrna lub złota. Elementy te mogą być bez obaw wykorzystywane w sytuacji, gdy połączenia będą poddawane oddziaływaniu wilgoci i wszelkich czynników atmosferycznych. Ocynkowanie sprawia, że nie będą rdzewieć i co za tym idzie można być spokojnym o trwałość wykonanych działań. Kluczowa kwestia to znalezienie właściwych łączników, a te warto zawsze kupować od zaufanego dostawcy.

Skąd brać kątowniki, które wywiążą się ze swoich zadań?

Znalezienie dobrych kątowników, które pozwolą realizować wszystkie projekty bez przeszkód, nie stanowi żadnego problemu. Konieczne jest tylko zwrócenie się do tych dystrybutorów, jacy posiadają doświadczenie z takim asortymentem i mogą zagwarantować dostarczenie akcesoriów od dobrych producentów. Hurtownia metalowa e-Armet.pl działa stacjonarnie w Poznaniu, jednakże wysyłkowo prowadzi sprzedaż na obszarze całej Polski. Łączniki wszelkiego typu również czekają w jej zasobach. – Posiadamy kątowniki w niemal każdym spotykanym wariancie. Oznacza to, że osoby wykonujące na przykład więźby dachowe czy inne konstrukcje ciesielskie znajdą to, czego potrzebują – wyjaśnia pan Przemysław, zajmujący się asortymentem. – Zapewniamy przy tym bardzo sprawną wysyłkęz dostawą nawet na kolejny dzień roboczy – dodaje. Chcąc zaopatrywać się w porządne kątowniki, można więc śmiało składać zamówienia u tego sprzedawcy.