Sklep metalowy i hurtownia

  • Masz pytania? Zadzwoń /napisz
  • 0 517 288 531
  • PL/
  • EN
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Sadza, powstająca w wyniku spalania paliwa stałego: węgla, drewna, miału, jest trudna do usunięcia. Jeśli szukasz produktów, które oczyszczą przewód kominowy z zalegających pozostałości, to znajdziesz je w ofercie naszego sklepu. Zobacz akcesoria kominiarskie, takie jak: wybierak popiołu, katalizator do spalania, przepychacz, kule kominiarskie czy łopatki do węgla i śmieci.

Czyszczenie mechaniczne kominów

Sposoby czyszczenia komina są dwa: możesz to zrobić w sposób mechaniczny lub chemiczny. Do czyszczenia pierwszego typu użyj kuli kominiarskiej. Kulę montuje się na wyciorze lub stalowej lince, dzięki temu obciążeniu skuteczniej czyści się powierzchnie przewodu. Kule dostępne w naszym sklepie są o zróżnicowanej wadze: od 0,9 kilograma do 2,65 kg. Szczotki kominiarskie oraz przepychacze to dopełnienie w mechanicznym czyszczeniu komina: do szczotki podczep linkę i kulę - taki zestaw skutecznie wyczyści każdy przewód kominowy. Pozostałości zalegające w przewodzie kominowym możesz usunąć za pomocą wybieraka popiołu lub łopatki do węgla.

Czyszczenie chemiczne kominów

Druga metoda na czyszczenie komina to sposób chemiczny - użyj katalizatora do spalania. Jest to środek w formie proszku, dzięki któremu oczyścisz komin z sadzy i złogów. Katalizator sprawdza się w paleniskach opalanych węglem i drewnem. Dzięki usunięciu zalegającej w kominie sadzy zużycie materiału do opalania spada nawet o kilkanaście procent, dodatkowo zmniejsza się ilość zanieczyszczeń przedostających się do powietrza. Mieszkańcy Krakowa, Kalisza czy Żywca - miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu - powinni szukać wszystkich dostępnych środków i metod na poprawę jakości powietrza. Regularne oczyszczanie i konserwacja przewodów kominowych to jedno z takich rozwiązań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl