Sklep metalowy i hurtownia

  • Masz pytania? Zadzwoń /napisz
  • 0 517 288 531
  • PL/
  • EN
Producenci

Szukasz najwyższej jakości czujnika dymu, czadu lub gazu? W naszym sklepie postawiliśmy na produkty wiodącej marki Gerda, które zapewniają najwyższy poziom ochrony. Oferujemy czujniki czadu (tlenku węgla, CO) zasilane bateriami, a także łączone czujniki czadu i gazu zasilane sieciowo. Detektory łączone wykrywają tlenek węgla, gaz ziemny i gaz LPG. Wszystkie czujniki posiadają wbudowany alarm dźwiękowy i wizualny.

Czujniki gazu (wykrywające gaz ziemny i gaz LPG) warto posiadać w pomieszczeniach, które wyposażone są w piece i kuchenki gazowe. Detektory chronią nie tylko przed zatruciem organizmu, ale również niebezpiecznym wybuchem, bo - jeśli w powietrzu unosi się gaz - to wystarczy choćby iskra, by wywołać eksplozję.

W naszym sklepie znajdziesz także czujniki dymu marki Gerda. Detektory dymu pozwalają na wykrycie tlących się materiałów zanim dojdzie do pożaru. Wyposażone są one w czujki fotoelektryczne, a o zagrożeniu informują poprzez alarm dźwiękowy. Gdzie zamontować czujniki dymu? Najlepiej w każdym pomieszczeniu mieszkalnym (poza łazienką) lub biurowym i w ciągach komunikacyjnych, takich jak przedpokój czy korytarz. Jeśli jednak chcemy zminimalizować koszty w gospodarstwie domowym, to należy zamontować chociaż jeden czujnik dymu w korytarzu prowadzącym do sypialni.

Czujnik CO C11 bateria wyświetlacz LCD biały blister

Czujnik CO C11 bateria wyświetlacz LCD biały blister
Czujnik CO C11 bateria wyświetlacz LCD biały blister

Sygnalizator C11 jest urządzeniem monitorującym w sposób ciągły obecność tlenku węgla w powietrzu oraz wykrywającym i alarmującym o przekroczeniu bezpiecznego stężenia tego gazu. Przeznaczony jest do instalacji w pomieszczeniach zamkniętych narażonych na pojawienie się zwiększonego – niebezpiecznego stężenia tlenku węgla (CZADU). Zasilanie trzema bateriami 1,5V DC i kompaktowe wymiary ułatwiają instalację sygnalizatora. Zastosowany czujnik elektrochemiczny oraz elektroniczny układ sterowania pozwalają na szybkie i dokładne wykrycie zagrożenia. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia urządzenie uruchamia alarm akustyczny oraz sygnalizuje je diodą w kolorze czerwonym. Na wyświetlaczu LCD wyświetlane jest zmierzone stężenie. 

Dostępność: brak towaru

Cena: 154,89 zł
szt

Czujnik CO/GAZ GC94 siec.biały blister

Czujnik CO/GAZ GC94 siec.biały blister
Czujnik CO/GAZ GC94 siec.biały blister

Tlenek węgla jest trudnym do wykrycia bezbarwnym i bezzapachowym gazem. Gaz ten trudno rozpuszcza się w wodzie i w temperaturze pokojowej nie jest drażniący. Tlenek węgla ma mniejszą gęstość od powietrza ale powstaje w trakcie procesu spalania wraz z cięższym dwutlenkiem węgla, co sprawia że spaliny w sumie mają większą gęstość od powietrza i nagromadzają się w dolnych partiach pomieszczeń. Nie ma określonej niebezpiecznej wartości stężenia tlenku węgla. Zagrożenie jest związane z czasem przebywania człowieka w otoczeniu zawierającym ten gaz. Przy stężeniu 200 ppm* i ekspozycji ok 2-3 godzin skutkami są bóle głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Natomiast przy 12800 ppm* i ekspozycji do 3 minut następuje natychmiastowa śmierć!

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena: 180,63 zł
szt

Czujnik dymu D05 bateria biały blister

Czujnik dymu D05 bateria biały blister
Czujnik dymu D05 bateria biały blister

Sygnalizator dymu D 05 jest wyposażony w fotoelektryczny czujnik o żywotności minimum 10 lat, zasilany trzema bateriami CR 2450 (3V). Czujka fotoelektryczna jest bardziej czuła i pozwala wcześnie wykryć dym z tlących się zarzewi, ciężki dym, nieznaczne zmiany przy tlących się materiałach zanim jeszcze rozprzestrzenią się w pożar. Urządzenie nie zawiera żadnych związków radioaktywnych, szkodliwych dla środowiska. Sygnalizator dymu powinien być zamontowany w każdym pomieszczeniu (poza łazienką) oraz w ciągach komunikacyjnych (korytarze, przedpokoje) ze szczególnym uwzględnieniem lokalizowania go tak aby alarm był słyszalny dla domowników. Dla minimalnego zabezpieczenia zaleca się montowanie sygnalizatora dymu w ciągach komunikacyjnych (przedpokoje, korytarze) w pobliżu pomieszczeń sypialnych.

 

Dostępność: brak towaru

Cena: 53,91 zł
szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl