e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

Budownictwo

Sezon na ogród

Ogród to miejsce, które pełnić może funkcję wypoczynkową, rekreacyjną, ozdobną lub łączyć je wszystkie. Wszystko zależy od upodobań właściciela oraz odpowiedniego zaprojektowania przestrzeni. Na co zwrócić uwagę przy planowaniu i projektowaniu ogrodu?  Na jakie rośliny i rozwiązania postawić i czy pomóc tu może hurtownia budowlana? Wyjaśniamy.

Planowanie ogrodu

Aby prawidłowo zaprojektować ogród, należy przede wszystkim określić jaką główną funkcję ma on pełnić. Być może jesteś rodzicem małych dzieci i ogród ma służyć głównie pociechom za miejsce zabaw? A może ogród ma pełnić głównie ozdobę domu i służyć wyciszeniu i odpoczynkowi? Być może marzy ci się ogród warzywny oraz owocowe drzewka i krzewy? Jakiekolwiek jest Twoje marzenie, to właśnie od niego zależeć będzie dobór roślin, drzew i krzewów i określenie czy potrzebna będzie architektura ogrodowa, meble, oświetlenie itp. W spełnieniu marzeń o wymarzonej przestrzeni ogrodowej pomocna będzie dobrze zaopatrzona hurtownia budowlana w Kartuzach. Oprócz szerokiego asortymentu oferowanego na miejscu skorzystać można z fachowej wiedzy i doradztwa w zakresie doboru odpowiednich roślin i innych potrzebnych akcesoriów do stworzenia wymarzonej przydomowej przestrzeni.

Dobór roślin

 

Zachwycająca architektura ogrodowa, ale przede wszystkim dobór odpowiednich roślin do przydomowego ogrodu, to bardzo istotna kwestia. To od rodzaju kwiatów, krzewów i drzew w największej mierze zależeć będzie finalny efekt. Aby prawidłowo dobrać rośliny do swojej przestrzeni ogrodowej, należy wziąć pod uwagę główną funkcję, jaką pełnił będzie ogród, jego położenie względem kierunków świata, nasłonecznienie, typ gleby, budżet, czas, jaki będziemy mogli przeznaczyć na przyszłą pielęgnację roślin oraz indywidualne preferencje. Trzeba też wziąć pod uwagę wszelką architekturę ogrodową  i to czy nie będzie kolidowała z roślinnością i innymi elementami wyposażenia ogrodu.

Pory roku w ogrodzie

Utrzymanie pięknego ogrodu, wymaga pracy i zaangażowania przez cały rok. Poniżej przedstawiamy, zakresy prac, które wykonane powinny być w ogrodzie, w zależności od pory roku:

  • Wiosna — najbardziej pracowita pora w ogrodzie.  To wtedy należy uprzątnąć ogród po zimie, usuwając stare łodygi i zeschnięte liście, a także pozbywając się z roślin osłon zimowych. To pora wysiewu wszelakich nasion oraz pierwszego nawożenia roślin.
  • Lato jest nagrodą za ciężką pracę włożoną w ciągu roku. Kwiaty są w pełnym rozkwicie a na drzewach i krzewach, dojrzewają owoce. Praca w letnim ogrodzie to przede wszystkim pielenie, regularne koszenie trawy oraz częste podlewanie roślin.
  • Jesień w ogrodzie to czas zbierania plonów, sadzenia drzew i krzewów oraz wykopywania roślin cebulowych i bulwiastych, które nie zimują w glebie. To także czas grabienia liści oraz przygotowania i osłonienia roślin przed zimą.
  • Zima to czas odpoczynku dla ogrodu i jego właściciela. Nie obejdzie się jednak bez drobnych zabiegów, należą do nich: usuwanie nadmiaru śniegu z gałęzi drzew, przycinanie i formowanie drzewek liściastych oraz bielenie pni drzew, które zapobiega pękaniu kory.

Miejscem, gdzie można zaopatrzyć się w sprzęty i akcesoria niezbędne do prac ogrodowych, jest dobra hurtownia budowlana bądź ogrodnicza.