e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

Ogród

Trampolina w ogrodzie – dlaczego warto?

Ogród jest miejscem, który przeważnie kojarzy nam się z sadzeniem kwiatów, owoców czy też grillem. Okazuje się, że w dobie technologii i tego, że dzieci coraz częściej spędzając swój czas w internecie czy grając na konsolach, można jeszcze odwrócić ten trend. Mamy na to pewne rozwiązanie, a jest nim trampolina w ogrodzie, której posiadanie ma wiele zalet. Chcąc się o niej dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu. 

Trampolina w ogrodzie to forma zabawy

Każdy z nas za dzieciaka wierzył, że będzie mógł latać. Było to marzenie wielu osób i w pewnym sensie można je zrealizować. Oczywiście, nie będzie to latanie w dosłownym tego słowa rozumieniu. Można jednak skakać tak wysoko, jak tylko się chce. Właśnie w taki sposób można odciągnąć dziecko od wszelkiego rodzaju komputerów i telefonów, by pokazać im, że zabawa na świeżym powietrzu jest idealnym rozwiązaniem. Trampolina ma to do siebie, że nie zajmuje wiele miejsca, a daje ogrom radości. Mogłoby się wydawać, że postawienie trampoliny pozwala tylko i wyłącznie na beztroskie podskakiwanie. Choć tak jest, to gwarantujemy, że będzie to zabawa, która zajmie dzieciom przez wiele, wiele godzin.

Trampolina sprawia, że można podjąć aktywność fizyczną i sprawia, że nie tak łatwo przybiera się na wadze. Dzieci, które się nie ruszają i spędzają swój czas przed komputerem są podatniejsze na wzrost wagi, i tym samym w konsekwencji mogą być narażone na szykany rówieśników. Nie jest to zdrowe zarówno fizycznie, ale też i pod kątem społecznym, aby dziecko siedziało w domu. Trampolina może być odskocznią od zgiełku informacyjnego, który towarzyszy każdemu z nas.

Posiadanie trampoliny pozwala na zadbanie o ciało

Postawienie trampoliny w ogrodzie nie jest tylko i wyłącznie formą zabawy, ale również dzięki niej można spalić masę kalorii. Jest to zatem idealne narzędzie dla tych, którzy chcą zgubić dodatkowe kilogramy. Nie są to jedyne zalety dla ciała, ponieważ częste skakanie wpływa na rozwój kondycji i tym samym będziemy łatwiej wytrzymywać trudniejsze treningi i zaczniemy dostrzegać różnicę w tym, jak się czujemy. Trampolina 3m sprawia, że rozwijają się mięśnie nóg, brzucha oraz pośladków, a są to części ciała, o które dbają szczególnie panie.

Mając świadomość posiadania trampoliny w ogrodzie, trzeba również zwrócić uwagę na to, że z naszego organizmu wydzielają się endorfiny i tym samym czujemy się szczęśliwsi. Oczywiście, beztroskie skakanie nie jest dla każdego, ponieważ z pewnością nie powinny tego robić kobiety w ciąży, osoby chore oraz mające problemy z nogami. Warto wcześniej skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia tego, czy rzeczywiście taka forma treningu jest dozwolona.

Efektem treningów na trampolinie jest również rozwijanie koordynacji oraz poprawa refleksu i równowagi. Tym samym poświęcenie kilku minut każdego dnia może mieć zbawienny wpływ na ciało. Nie jest to też wielki koszt, ponieważ dobrej jakości trampolinę można kupić za około 1500-2000 zł.