e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

Wrzeciądz
Budownictwo

Wrzeciądz – wszystko co powinniśmy o nim wiedzieć?

Wrzeciądz to jeden z tych elementów, który umożliwia solidne wykonanie zamknięć i zabezpieczeń. Są one niemalże gwarancją zapobiegnięcia otwierania się elementów. Co to jest wrzeciądz? Czym się charakteryzuje? Dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziecie Państwo w poniższym artykule, do którego lektury gorąco zachęcamy. 

Co to jest wrzeciądz?

Zanim rozpoczniemy dywagacje na temat wrzeciądza, w pierwszej kolejności zajmiemy się jego zdefiniowaniem. Otóż jest to jeden z wielu typów zamknięcia, który w sposób szczególny stosowany jest w przypadku bram i drzwi. Jego użycie wiąże się z koniecznością zabezpieczenia kłódką. Na rynku oferowane są produkty zarówno ocynkowane, jak i malowane, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia korozji w praktyce jest znikome. Godne uwagi są wrzeciądza burtowe, przy których to wyjątkowo nie stosuje się wcześniej wspomnianych kłódek. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że mogą być wykorzystywane również w innych okolicznościach, jak chociażby zamykanie klapy na przyczepie, jako zamknięcie uli. Wiele z takich produktów wykonywanych jest w Polsce, co dla konsumenta jest gwarancją wysokiej jakości. 

Czym charakteryzuje się wrzeciądz?

Wrzeciądz to bardzo użyteczny rodzaj okucia zamykającego. Składa się z listwy metalowej bądź z płaskownika- element ten zamontowany jest do drzwi, furtki bądź bramy, za pośrednictwem ruchomego połączenia. Zamknięcie jest możliwe poprzez przełożenie listwy przez pręt z oczkiem, który służy do tego, aby możliwe było zastosowanie i zapięcie kłódki. Wrzeciądz to absolutnie podstawowe okucie budowlane, które w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystywany jest nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez rozpoczynających swoją przygodę majsterkowiczów. 

Dlaczego wrzeciądz to rozwiązanie godne uwagi?

Wrzeciądz to jeden z elementów, który umożliwia solidne zamknięcie drzwi lub bramy z wykorzystaniem kłódki. W ten sposób jesteśmy w stanie zmaksymalizować bezpieczeństwo swojego dobytku- zabezpieczenie przed włamaniem jest na najwyższym poziomie. Wrzeciądz to element wykonany ze stali, dlatego tez jest bardzo wytrzymały i odporny na wszelkie próby uszkodzenia. Montaż wbrew pozorom nie jest problematyczny- wystarczy wykorzystać kilka śrubek, które z reguły dołączane są do zestawu. Tytułowe akcesoria działają niemalże bezawaryjnie- tylko poważna ingerencja w konstrukcje może sprawić, że nie spełnią swojej funkcji.