e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

nawóz
Ogród

Zalety stosowania nawozów naturalnych Bat Guano

Rośliny wymagają dokarmiania, zwłaszcza podczas intensywnego wzrostu i kwitnienia. Wybór nawozu powinien być determinowany jego przeznaczeniem, ale też skutecznością oraz zawartością składników pokarmowych. Nawozy organiczne pozwalają w sposób bezpieczny odżywiać rośliny doniczkowe, użytkowe oraz te, które uprawiane są na zewnątrz. Świetne efekty daje nawóz Bat Guano.

Dlaczego nawozy z odchodów nietoperza są wyjątkowe?

Bat Guanem nawozi się rośliny uprawiane w szklarniach, na grządkach lub w pomieszczeniach. Nawóz nadaje się też do ziół oraz do roślin kwitnących. Jest całkowicie naturalny, zawiera odchody nietoperzy, które odpowiadają za niesamowite właściwości produktu. Sproszkowane odchody nietoperzy pozbawione są zapachu, dlatego można je bezproblemowo stosować w domu. Nawóz łatwo się aplikuje, można go rozpuszczać w wodzie lub mieszać z wierzchnią warstwą podłoża. Bat Guano normalizuje odczyn gleby, dzięki dodatkowi kwasów humusowych. Kwasy pochodzące z przemiany materii są doskonałym źródłem pożywienia dla mikroorganizmów glebowych. Nawóz poprawia strukturę gleby, użyźnia ją oraz wzbogaca życie.

Jak i gdzie stosować Bat Guano?

Nawozy zawierające połączenie sproszkowanych odchodów nietoperzy oraz kwasów humusowych są przeznaczone do różnego rodzaju upraw. Odżywką dokarmia się też rośliny uprawianie w hydroponice. Nawóz jest całkowicie naturalny, dlatego Bat Guana można używać bez obawy o przenawożenie roślin. Nawozy płynne rozpuszcza się w wodzie, a roztworem podlewa się rośliny. Granulaty służą do mieszania z podłożem, zaleca się robić to przed siewem i sadzeniem lub w trakcie intensywnego wzrostu rośliny. Nawóz organiczny, jakim jest Bat Guano, jest bezpieczny dla człowieka oraz dla środowiska. Korzystnie wpływa na strukturę gleby, pomaga wiązać toksyny i zwiększa bioróżnorodność w ogrodzie.

Jak Bat Guano wpływa na rośliny?

Nawozy zawierające odchody nietoperzy oraz kwasy humusowe dobrze działają na wzrost roślin, ale też mogą stymulować tworzenie kwiatów i zawiązywanie owoców. Odżywki Bat Guano zawierają optymalne ilości mikroelementów, jakimi jest siarka, magnez, wapń oraz miedź. Te pierwiastki mają istotne znaczenie dla odporności roślin, wzmacniają ściany komórkowe, ale też poprawiają jakość oraz smak owoców. Makroelementy, czyli azot, potas i fosfor są bardzo ważne dla wzrostu zielonych części roślin. Optymalny poziom tych pierwiastków stymuluje roślinę do tworzenia nowych pędów oraz liści. Makroelementy zawarte w naturalnym nawozie Bat Guano, są bardzo dobrze przyswajalne przez rośliny, odpowiadają za to kwasy humusowe.

Artykuł sponsorowany