e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

ciekawe fototapety
Wnętrza

Ciekawe fototapety do sypialni

Popularne kilkadziesiąt lat temu tapety, dziś odrodziły się w nowej formie. Kwiatowe i orientalne wzory chętnie zastępowane są fototapetami – wielkoformatowymi fotografiami podzielonymi na kilka brytów, które mogą zapełnić całą ścianę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy nowoczesny i ponadczasowy design. Które z fototapet dobrze sprawdzają się w sypialni?

Jak w raju

Któż z nas nie chciałby budzić się na rajskiej wyspie z widokiem na ocean? Nic straconego! Na przeciwległej od łóżka ścianie wystarczy przykleić fototapetę przedstawiającą oceaniczny bezkres, piaszczystą plażę i palmę. Aby uzyskać efekt 3D i rzeczywiście poczuć się jak na wiecznych wakacjach, postawmy na nieco inny obrazek: drewniany pomost prowadzący do tropikalnego raju. Tuż po przebudzeniu będziemy mieli wrażenie, że tylko krok dzieli nas do ciepłej wody i złocistego piasku.

Okno na świat

Ciekawym rozwiązaniem, które może ożywić pustą ścianę w sypialni, jest fototapeta 3D – efektowna dekoracja imitująca okno z pięknym widokiem. Do wyboru mamy wiele opcji: panoramę Nowego Jorku, włoskiego miasteczka, czy górski krajobraz. Kamienna lub ceglana oprawa okna potęguje wrażenie znalezienia się w innej rzeczywistości. Fototapety 3D nadają pomieszczeniu głębi. Ma to szczególne znaczenie w pokojach o małym metrażu. Taka dekoracja ścienna optycznie je bowiem powiększa.

Abstrakcyjna ściana

Ciekawe fototapety do sypialni to nie tylko urocze krajobrazy. Dla fanów szeroko pojętej sztuki też się coś znajdzie. Kto powiedział, że płótna malarskie mogą występować tylko w formie obrazów? Fototapety do złudzenia przypominające abstrakcyjne dzieła malarskie cieszą się coraz większym powodzeniem. Idealnie sprawdzają się w sypialniach urządzonych w stylu minimalistycznym. W ten sposób ściana przyozdobiona fantazyjną abstrakcją stanowi jedyny punkt dekoracyjny pokoju, a nasza uwaga od razu skupia się na niej.

Ale kosmos!

Motywy astronomiczne wracają i są coraz częściej spotykane w polskich domach! Niewyobrażalne jest, że w dzisiejszych czasach można szybować w przestrzeni kosmicznej, nie wychodząc z domu!

Przykładowe fototapety w tej kategorii to: kula ziemska widziana ze stacji kosmicznej, Droga Mleczna, galaktyka spiralna oraz inne ciała niebieskie, takie jak: mgławice, gwiazdy, czy planety.

Ciekawe fototapety do sypialni sprzedawane są zarówno w sklepach budowlanych, jak i drukarniach wielkoformatowych. Fototapety można śmiało zamawiać przez internet, bo jak sami widzimy, ich wybór jest ogromny!