e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

mieszkanie bez przedpokoju
Remont

Jak zaaranżować mieszkanie bez przedpokoju?

Długie i wąskie przedpokoje bardzo często widzimy w blokach z wielkiej płyty. Dziś unika się takiego budownictwa, gdyż jest to strata miejsca, którego nie można funkcjonalnie wykorzystać. Teraz bardzo często spotykamy się z mieszkaniami, które są otwartą przestrzenią. Jak zaaranżować mieszkanie bez przedpokoju, by było eleganckie i praktyczne?

Strefa wejścia

Mieszkanie bez przedpokoju nie jest łatwe do aranżacji. Nie jest to jednak zadanie niemożliwe. Warto posłużyć się ciekawą kolorystyką ścian, oświetleniem i meblami, które pozwolą wizualnie wydzielić przedpokój.

W strefie wejściowej warto zadbać, by podłoga była praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości. Idealnie sprawdzą się płytki podłogowe, które można szybko umyć, gdy tylko naniesiemy wiosennego błota. Panele podłogowe nie są najlepszym rozwiązaniem w tym miejscu, gdyż bardzo szybko ulegną zniszczeniu.

Dobrym pomysłem na wydzielenie strefy wejścia jest użycie innych kolorów. Można wykorzystać tapety, farby czy panele ścienne 3d, by wizualnie powiększyć przedpokój. Koniecznie trzeba pamiętać, że mieszkanie bez przedpokoju musi być jasne i dobrze doświetlone, by wydawało się większe niż jest w rzeczywistości. Użycie ciemnych kolorów zmniejszy optycznie przestrzeń.

Jak wybrać meble?

W mieszkaniu bez przedpokoju również warto wydzielić miejsce na wieszak czy szafkę na buty. Wchodząc do mieszkania trzeba mieć wygodne miejsce, by powiesić odzież wierzchnią.

Wybierając wieszak do mieszkania bez przedpokoju należy skoncentrować się na modelach niewielkich. Koniecznie trzeba również zadbać, by nie wisiało na wieszaku wiele ciuchów, gdyż na małych przestrzeniach chaos powstaje dużo szybciej.

Warto również zadbać, by części wejściowej znalazło się wygodne siedzisko, gdzie można zdjąć buty. Można postawić niewielki puf czy półkę na buty z ławeczką. Umieszczając lustro nad siedziskiem nie tylko zyskamy miejsce, w którym można przygotować się do wyjścia z domu, ale również optycznie powiększymy przestrzeń.

Szafa na odzież

Mieszkanie bez przedpokoju, które ma szeroką strefę wejścia można zaaranżować umieszczając dużą szafę. Wybierając szafę z drzwiami lustrzanymi można zyskać dodatkowy element dekoracyjny.

Szafa na ciuchy jest niezmiernie ważna. Dzięki temu w strefie wejścia nie będzie tworzył się bałagan. Pochowane ciuchy sprawią, że w mieszkaniu będzie panował ład i porządek.

Aranżując mieszkanie bez przedpokoju trzeba wykazać się dużym zmysłem artystycznym. Warto zadbać, by strefa wejścia była zaprojektowana funkcjonalnie i przede wszystkim nie była zagracona