e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

posadzki żywiczne
Budownictwo

Czy warto wybrać posadzki żywiczne?

W ostatnich latach coraz powszechniejsze stają się posadzki żywiczne. Pojawiają się one w licznych obiektach użyteczności publicznej, a także w domach prywatnych. Trend ten jest widoczny również we Wrocławiu. Skąd się wziął? Czym tak właściwie są posadzki żywiczne? Kiedy warto się na nie zdecydować? Sprawdzamy!

Posadzki żywiczne Wrocław – poliuretanowe i epoksydowe

Zasadniczo posadzki żywiczne wrocław to albo podłogi poliuretanowe albo epoksydowe. Pierwsza z nich powstaje z żywicy stworzonej na bazie poliuretanu, a druga z żywicy epoksydowej. Jakie są pomiędzy nimi różnice? Niewątpliwie posadzki poliuretanowe dają większe możliwości w kwestiach estetycznych. To one są wybierane do domów i mieszkań. Natomiast posadzki żywiczne epoksydowe nie prezentują się może aż tak doskonale, ale za to są niespotykanie trwałe i twarde. Dlatego też często znajdują zastosowanie na przykład w pomieszczeniach gospodarczych.

Czym są posadzki żywiczne?

Posadzki wykonane z żywicy to oryginalne rozwiązanie. Powstają one z materiałów syntetycznych. Najczęściej ze wspomnianych wcześniej poliuretanów lub epoksydów. Wyróżnia je brak spoin, co wiele osób uważa za największą zaletę. Jednak to tylko początek długiej listy atutów tego typu posadzek. Ważną ich zaletą jest duża odporność na zarysowania i ogółem uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Dlatego tak dobrze sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej czy też w domach, w których mieszkają dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po posadzce żywicznej chodzić w butach i to nawet takich z twardymi podeszwami.

posadzki

Warto podkreślić również wygodę, jaką zapewniają tego typu posadzki. Ich elastyczność sprawia, że każdy krok jest przyjemnością. Co więcej, odciążają one dzięki temu stawy. Jakby tego było mało, posadzki z żywicy są bardzo uniwersalne. Można je stosować nawet z ogrzewaniem podłogowym.

Estetyczne posadzki z żywicy

Poza właściwościami technicznymi, posadzki żywiczne wyróżniają również walory estetyczne. Nie chodzi tutaj tylko o to, że po prostu dobrze się prezentują. Jeszcze ważniejszą kwestią jest możliwość indywidualnego wyboru podłogi. W kwestii kolorów możliwości są nieograniczone. Ponadto bardzo różnorodne są również faktury. Jakby tego było mało, posadzki tego typu nie muszą być jednokolorowe. Możliwe jest wykonanie na nich grafik, malunków, napisów i wiele więcej. Dzięki temu posadzki poliuretanowe sprawdzą się w każdym wnętrzu. Będą doskonałym wyróżnikiem pokoju dziecięcego, urządzonego w sposób oryginalny, jak również stonowanego salonu w nowoczesnym wnętrzu. Warto również mieć na uwadze, że nie trzeba martwić się utratą blasku podłóg. Ich czyszczenie jest bardzo proste, a materiał wytrzymały na promieniowanie UV. Dzięki temu nawet po latach posadzki z żywicy wyglądają jak nowe.

Decydując się na posadzki żywiczne, warto wybrać odpowiednią firmę. Rzecz w tym, aby posadzka była wykonana z materiału najwyższej jakości. W tym celu zalecamy poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie odpowiedniego sprzedawcy o nieposzlakowanej opinii.