e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

lodówka dwudrzwiowa
Dom

Dla kogo idealnym rozwiązaniem będzie lodówka dwudrzwiowa?

Lodówka dwudrzwiowa to w ostatnich latach niezwykle popularny wybór wśród osób, które dokonują zmian w kuchennych wnętrzach. Ten model sprzętu AGD okazuje się mieć niezwykle wiele zalet, o których warto wspomnieć. Ale czy lodówka z podwójnymi drzwiami rzeczywiście sprawdzi się w każdym domu? Kto powinien szczególnie rozważyć jej zakup?

Lodówka dwudrzwiowa – wymiary i cechy szczególne

Lodówka z podwójnymi drzwiami potrafi przybierać naprawdę spore rozmiary. Wiele zależne jest od tego, jaką pojemność wybierzemy. A czasami mamy kilka wariantów do wyboru. Musimy być jednak gotowi na to, że taka lodówka będzie zajmowała tyle miejsca, co dwa standardowe modele jednodrzwiowe. Zazwyczaj są to również sprzęty wysokie, przez co bardzo pojemne. Możemy pomyśleć o ich wpasowaniu między półkami i szafkami. 

Na pewno największą zaletą, jaką wyróżnia się lodówka z podwójnymi drzwiami, jest możliwość przechowywania dużych ilości jedzenia, a co za tym idzie – rzadszego odwiedzania sklepu. Mamy dostęp do wielu szuflad i półek, które możemy zagospodarować po swojemu. Zazwyczaj znajdzie się także miejsce na kostkarkę, która na bieżąco będzie dostarczała nam świeżego lodu. Ten możemy wykorzystać podczas przygotowywania napojów, nie tylko tych w sezonie letnim. 

Lodówka czarna dwudrzwiowa czy wersja w kolorze białym?

Na rynku dostępne są lodówki w różnych kolorach i o różnych parametrach. Jeżeli chodzi o wariant dwudrzwiowy, to szczególnie popularne są sprzęty dostępne w ofercie marki Samsung. Modele Side by Side mogą mieć różne pojemności, dlatego każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć również o tym, że posiadają one Power Freeze, a jest to zapewnienie szybkiego zamrożenia dużej ilości produktów bez większych utrudnień.

Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę, to bez wątpienia znajdziemy lodówki Side by Side również w wariancie czarnym, jak i białym. Oba prezentują się doskonale w kuchennych wnętrzach. Czarne lodówki łatwiej jest dopasować do posiadanych sprzętów AGD, ponieważ wiele z nich występuje właśnie w ciemnych odcieniach. Ale biała chłodziarko-zamrażarka także ma swoje zalety. Przede wszystkim idealnie pasuje do wnętrz minimalistycznych, jasnych i urządzonych w stylu skandynawskim. 

Czy lodówka dwudrzwiowa jest dla każdego?

Na pewno niemałą przeszkodą – jeżeli marzymy o podwójnej lodówce – jest niewielki metraż kuchni. Czasami po prostu nie jest możliwe przesunięcie innych mebli i sprzętów w taki sposób, aby zmieściła się pomiędzy nimi nasza wymarzona chłodziarko-zamrażarka. Natomiast gdy rzadko korzystamy z tego rodzaju przechowywania żywności (jadamy na mieście, niewiele gotujemy bądź szykujemy lokum na wynajem), to tutaj także niekoniecznie sprawdzi się wariant dwudrzwiowy, a raczej ten znacznie mniejszy, kompaktowy i tańszy.

Nie ma natomiast wątpliwości, że dla wielu osób lodówki typu Side by Side od Samsung sprawdzą się doskonale w wielu przypadkach. Nie tylko w momencie, gdy mamy dużą rodzinę, ale także wtedy, kiedy lubimy robić zakupy na zapas lub też gdy jesteśmy miłośnikami gotowania bądź pieczenia.