e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

ubranie robocze
Budownictwo

Jakie ubranie robocze wybrać dla swoich pracowników?

Ubrania robocze powinny chronić pracowników przed niekorzystnymi warunkami, zapewniać komfort termiczny, a w niektórych przypadkach zapewniać ochronę przed uszkodzeniem lub podrażnieniem skóry. W niektórych warunkach potrzebne jest specjalne odzienie, które charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Podczas pracy w terenie, na świeżym powietrzu lub na zimnych halach oraz mroźniach — należy mieć ciepły ubiór. W takich warunkach sprawdzą się polary męskie robocze, ocieplane kurtki oraz spodnie.

Praca w niskich temperaturach — odzież dla pracowników

W niskich temperaturach pracuje się nieco ciężej, zwłaszcza na mroźniach oraz na chłodnych halach. To wymogi, które niezbędne są w magazynach produktów świeżych, mrożonek. Pracownik spędza w takich warunkach wiele godzin, dlatego musi mieć odpowiednią odzież. Zazwyczaj wybiera się funkcjonalne polary męskie robocze oraz ocieplane kurtki. Należy też mieć ciepłą czapkę oraz rękawice, które chronią przed zimnem, ale też pozwalają na nieskrępowane i dość precyzyjne ruchy. Ważne są też buty robocze, nie dość, że muszą chronić przed urazami, to jeszcze powinny zapewniać komfort termiczny. Zwykle mają dodatkowe, termiczne wyściółki. Polar męski roboczy wykonany jest z materiału, który dobrze zatrzymuje ciepło. To najczęściej wybierany strój pracowniczy w wielu branżach, w których załoga zmuszona jest do pracy w niskich temperaturach. Polary noszą kurierzy, pracownicy hal produkcyjnych oraz magazynów.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ubrania roboczego?

Ubranie robocze powinno być nie tylko funkcjonalne, ciepłe, ale też może być eleganckie i reprezentatywne. Warto wybierać dobrej jakości materiały, które można łatwo wyczyścić. Na polarze męskim roboczym można naszyć lub nadrukować logo firmy, to dobry pomysł na reklamę marki. Ubranie musi być wygodne i dopasowane do sylwetki pracownika, dlatego należy zwracać uwagę na rozmiar. Zbyt duży polar lub kurtka robocza nie będą chronić przed zimnem, a zbyt obcisły strój może krępować ruchy. Polary męskie robocze powinny być wyposażone w stójki. Dzięki temu szyja pracownika zabezpieczona jest przed chłodem. Warto zadbać też o funkcjonalne dodatki, może być to zamek błyskawiczny, pojemne kieszenie oraz miejsce na plakietkę. Ubranie może mieć też dodatkowe wzmocnienia na łokciach, co znacznie przedłuży żywotność produktu. Polar może mieć różną grubość oraz kolor, warto wybrać odpowiednią odzież, dopasowaną do miejsca pracy oraz do barwy firmy. Wysokiej jakości bluzy i kurtki będą doskonałą wizytówką przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.