e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

Kamery IP Dahua
Dom

Kamery IP Dahua – najczęściej zadawane pytania

Nowoczesne systemy monitoringu spotykamy już nie tylko w obiektach komercyjnych, lecz również domach czy mieszkaniach. Wdrożenie instalacji monitoringu IP determinuje często szereg rozmaitych pytań. W artykule prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dotyczące kamer IP Dahua. Zapraszamy do lektury!

Kamera IP Dahua – jak działa?

Profesjonalna kamera IP Dahua działa z wykorzystaniem sieci komputerowej LAN oraz protokołu TCP/IP. Rejestruje obraz z wykorzystaniem przetwornika CMOS o dużej rozdzielczości Full HD lub 4K. Jest on przetwarzany do postaci cyfrowej i kompresowany z użyciem kodeka H.264 lub H.265, co redukuje zajętość łącza sieciowego. Dane są następnie transmitowane do rejestratora monitoringu, który zapisuje video na dysku HDD i umożliwia zdalny podgląd obrazu.

Jak podłączyć kamerę IP do rejestratora?

Podłączenie kamery IP do rejestratora to bardzo prosty proces. W zależności od konkretnego modelu może się różnić, jednak zwykle zaczynamy od zmiany adresu IP z domyślnego oraz ustawienia loginu i hasła. Następnie podłączamy urządzenie do sieci, w której pracuje rejestrator i z jego poziomu (przez interfejs WEB), wyszukujemy kamerę i dodajemy do systemu. Po prawidłowym zestawieniu połączenia możemy korzystać z niej niemalże natychmiast.

Jak podłączyć kamerę IP przez WiFi?

Interesującym zagadnieniem jest odpowiedź na pytanie – jak podłączyć kamerę IP przez WiFi? W przypadku urządzeń ze wbudowaną kartą sieci WLAN dostępny jest zwykle prosty konfigurator. Warto jednak pamiętać, że istnieją też sposoby na połączenie przewodowej kamery IP Dahua przez sieć WiFi. Można to zrealizować np. poprzez odpowiednio skonfigurowany repeater Wi-Fi z gniazdem Ethernet. Takie rozwiązanie może być jednak niestabilne.

Gdzie kupić produkowane przez Dahua kamery?

Klienci zastanawiający się, gdzie kupić produkowane przez Dahua kamery IP, powinni zwrócić uwagę na polskie sklepy internetowe. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto oczywiście zobaczyć opinie na temat danej firmy. Można je często znaleźć w wizytówce Google Moja Firma. Jednym ze sklepów polecanych przez internautów jest sklep-ecsystem.pl. W jego asortymencie można znaleźć setki produktów Dahua w bardzo korzystnej ofercie cenowej.

Jaka kamera IP Dahua do monitoringu domu?

W przypadku monitoringu domu zazwyczaj nie potrzebujemy kamer IP Dahua wyposażonych w matrycę 4K czy algorytmy AI. Dobrym pomysłem jest wybór urządzenia oferującego obraz w jakości Full HD ze wbudowanym emiterem IR. Tego rodzaju sprzęt zapewni nam nie tylko doskonałą szczegółowość video, lecz również możliwość rejestracji w godzinach nocnych oraz słabych warunkach oświetleniowych.

Jaki switch do kamer IP Dahua wybrać?

Wielu użytkowników zastanawia się, jaki switch do kamer IP Dahua wybrać. Jeżeli planujemy zakup i montaż urządzeń wymagających doprowadzenia osobnego zasilania, to wystarczy nam zwykły przełącznik sieciowy. Jeśli jednak celujemy w bardziej praktyczny sprzęt, który umożliwia zasilanie z użyciem skrętki komputerowej, bez prowadzenia dodatkowego okablowania, to musimy zwróć uwagę na wsparcie technologii PoE przez konkretny model switcha.

Czy do kamer IP potrzebny jest rejestrator?

Standardowa topologia instalacji monitoringu wizyjnego zakłada, że wszystkie kamery IP są podłączone do rejestratora. W urządzeniu jest zapisywany obraz na dysku twardym HDD, a sprzęt pozwala też na zdalny podgląd video. Warto jednak pamiętać, że na rynku są dostępne także autonomiczne modele kamer, których nie trzeba podłączać do rejestratora. Zapis video jest wówczas realizowany na karcie pamięci SD albo innym nośniku danych.

Kamery IP Dahua – czy warto je kupić?

Tak, kamery IP Dahua to urządzenia do systemów monitoringu wizyjnego, które warto rozważyć, decydując się na montaż instalacji nadzoru video. Należące do tej kategorii produkty oferują wysoką jakość obrazu, posiadają wydajne emitery IR i współpracują z większością rejestratorów dostępnych na rynku. Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy kamer Dahua, to polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego EC System.