e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

Dom

Szafka nocna a funkcjonalna sypialnia

Co prawda kluczowym meblem w każdej sypialni jest łóżko, ale nie bez znaczenia są też pozostałe meble. Szafka nocna to niepozorny mebel, który podkreśla charakter aranżacji tego wnętrza oraz sprawia, że sypialnia staje się praktyczna podczas codziennego użytkowania. Jaka jest najlepszym wyborem?

Szafki nocne a ich bezcenna funkcjonalność

Rozmiary tych mebli nie są imponujące, ale trudno wyobrazić sobie wygodną sypialnię bez ich obecności. Szafki nocne pełnią bowiem w tym wnętrzu bardzo ważną rolę. Są one nie tylko ciekawą ozdobą, lecz także ułatwiają nam wygodne funkcjonowanie w tym pomieszczeniu.

Dobrym pomysłem jest wyposażenie sypialni w szafkę z szufladami do których można schować książkę czytaną przed snem, okulary, chusteczki higieniczne, krem do rąk, lekarstwa oraz wiele innych akcesoriów z których korzystamy tuż przed zaśnięciem czy też zaraz po przebudzeniu. Z kolei na blacie warto umieścić gustownie dobraną do wnętrza lampkę nocną, która doda mu przytulnego charakteru.

Idealna szafka nocna do nowoczesnej sypialni

Każda sypialnia potrafi prezentować się wyjątkowo tylko wówczas, gdy jest gustownie oraz stylowo urządzona. Szafka nocna musi być więc odpowiednio dopasowana do charakteru tego wnętrza.

Gdy sypialnia jest urządzona w nieustannie modnym stylu skandynawskim, to wówczas warto zdecydować się na zakup szafki o prostej konstrukcji oraz wykonanej z jasnego drewna. A gdy w pomieszczeniu tym dominuje styl rustykalny, to wówczas doskonałym wyborem są szafki nocne wykonane z solidnego, masywnego drewna, najlepiej bielonego.

Bardzo dobrym wyborem dla nowocześnie urządzonych sypialni są także szafki o nietypowych kształtach oraz o ciekawym zestawieniu materiałów, na przykład metalu z drewnem. W takim wnętrzu szafki nocne mogą wyróżniać się nietypowym wzornictwem oraz wyraźną kolorystyką. Wówczas to te z reguły niepozorne meble stają się kluczowym elementem dekoracyjnym sypialni.

Jak wybrać idealną szafkę nocną?

Obecnie na rynku meblarskim wybór tych mebli jest przeogromny. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru szafki:

– wiszące

– stojące na nóżkach oraz bez nóżek

– z półkami

– z szufladami

Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Ważne jest to, aby szafka miała wysokość odpowiednio dostosowaną do łóżka. Na tym meblu zazwyczaj umieszczamy lampkę nocną, która pozwala nam przy nastrojowym świetle czytać ulubioną lekturę. Odpowiednia wysokość źródła światła wpływa na komfort czytania. Lampka rzucająca światło ze zbyt dużej wysokości może razić w oczy, z kolei stojąca zbyt nisko daje ograniczony promień światła. Wybór odpowiedniej szafki nocnej sprawia, że pobyt w sypialni jest zawsze komfortowy oraz bardzo przyjemny.