e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

tanie rośliny ogrodowe
Ogród

W jaki sposób zaaranżować tani ogród?

W przypadku, gdy chcemy mieć piękny ogród, a nie posiadamy dużo funduszy to i tak możemy wybrać takie produkty, które będą prezentować się idealnie.

Pomysły na tani ogród

Jeżeli mamy mało pieniędzy, a chcemy żeby nasz ogród wyglądał efektownie możemy niektóre rzeczy przygotować sami jak np. meble. Ostatnio bardzo modne zrobiły się meble z palet, które są funkcjonalne i można je dowolnie łączyć. Aby nadać większego charakteru wystarczy odpowiednio je pomalować i kupić ciekawe okrycia i poduszki. Dobrym pomysłem są także zakupy w czasie sezonowych wyprzedaży lub poszukiwanie ofert na portalach sprzedażowych oferujących używane przedmioty ogrodowe. Jeśli chcemy oświetlić ogród możemy w tym celu użyć lampek solarnych, które są bardzo oszczędne i możemy je rozmieścić w każdym miejscu.

Tanie rośliny ogrodowe

Wybierając rośliny do ogrodu warto postawić na różnorodność. Szukając odpowiednich gatunków możemy zajrzeć do szkółek leśnych, ponieważ ceny roślin będą niższe niż w sklepach ogrodniczych. Jeśli szukamy tańszych roślin dobrze jest wybierać te, które są młode, ponieważ bardziej rozwinięte będą nas drożej kosztować. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie rozsady samemu i wybranie odpowiednich dla nas roślin. Jeśli zależy nam na zagospodarowaniu większej przestrzeni możemy postawić na odmiany pnące oraz bujnie rosnące.

Spis tanich roślin ogrodowych

Do ciekawych i tanich roślin ogrodowych zaliczamy:
– Bieluń dziędzierzawa – jest rośliną jednoroczną, która dorasta do ok.1 metra. Roślina cechuje się mocnym zapachem i pięknymi białymi kwiatami. Ten gatunek rośliny kwitnie od czerwca do października, a jego cena to ok.3 zł za paczkę nasion.
– Begonia wiecznie kwitnąca – roślina ta posiada niewielkie rozmiary, ponieważ rośnie do ok. 50 cm. Jej liście są grube i błyszczące, a kwiaty mogą mieć różne kolory. Begonia kwitnie od pierwszych ciepłych dni do czasu jesieni. Roślina ta występuje w wielu odmianach, a jej ceny zaczynają się od 10 zł.
– Surfinia – może urosnąć, aż do 1 metra, jej kwiaty mają kształt kielicha i mogą mieć różne kolory. Roślina ta kwitnie od czerwca, a jej cena waha się w granicach od 7 do 20 zł
– Ubiorek gorzki – roślina rośnie do ok.40 cm tworząc szerokie kobierce. Jej kwiaty są białe i pachnące. Ubiorek kwitnie od czerwca do października, a paczka nasion kosztuje ok.2 zł.
– Bluszcz pospolity – należy do roślin długowiecznych, rośnie szybko, a jego pędy mogą mieć nawet 20 metrów długości. Cena za bluszcz wynosi około 5 zł.
– Rojnik murowy – osiąga do 10 cm wysokości, a jego kwiaty można zobaczyć latem. Bylina ta jest łatwa w uprawie i bardzo odporna na warunki atmosferyczne.

Podsumowując, jeśli chcemy oszczędzić jak najwięcej pieniędzy musimy nauczyć się sami przesadzać zakupione rośliny lub poprosić kilka pędów od zaprzyjaźnionego sąsiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *