e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

tanie rośliny ogrodowe
Ogród

W jaki sposób zaaranżować tani ogród?

W przypadku, gdy chcemy mieć piękny ogród, a nie posiadamy dużo funduszy to i tak możemy wybrać takie produkty, które będą prezentować się idealnie.

Pomysły na tani ogród

Jeżeli mamy mało pieniędzy, a chcemy żeby nasz ogród wyglądał efektownie możemy niektóre rzeczy przygotować sami jak np. meble. Ostatnio bardzo modne zrobiły się meble z palet, które są funkcjonalne i można je dowolnie łączyć. Aby nadać większego charakteru wystarczy odpowiednio je pomalować i kupić ciekawe okrycia i poduszki. Dobrym pomysłem są także zakupy w czasie sezonowych wyprzedaży lub poszukiwanie ofert na portalach sprzedażowych oferujących używane przedmioty ogrodowe. Jeśli chcemy oświetlić ogród możemy w tym celu użyć lampek solarnych, które są bardzo oszczędne i możemy je rozmieścić w każdym miejscu.

Zobacz jak urządzić ogród przydomowy

Tanie rośliny ogrodowe

Wybierając rośliny do ogrodu warto postawić na różnorodność. Szukając odpowiednich gatunków możemy zajrzeć do szkółek leśnych, ponieważ ceny roślin będą niższe niż w sklepach ogrodniczych. Jeśli szukamy tańszych roślin dobrze jest wybierać te, które są młode, ponieważ bardziej rozwinięte będą nas drożej kosztować. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie rozsady samemu i wybranie odpowiednich dla nas roślin. Jeśli zależy nam na zagospodarowaniu większej przestrzeni możemy postawić na odmiany pnące oraz bujnie rosnące.

Spis tanich roślin ogrodowych

Do ciekawych i tanich roślin ogrodowych zaliczamy:
– Bieluń dziędzierzawa – jest rośliną jednoroczną, która dorasta do ok.1 metra. Roślina cechuje się mocnym zapachem i pięknymi białymi kwiatami. Ten gatunek rośliny kwitnie od czerwca do października, a jego cena to ok.3 zł za paczkę nasion.
– Begonia wiecznie kwitnąca – roślina ta posiada niewielkie rozmiary, ponieważ rośnie do ok. 50 cm. Jej liście są grube i błyszczące, a kwiaty mogą mieć różne kolory. Begonia kwitnie od pierwszych ciepłych dni do czasu jesieni. Roślina ta występuje w wielu odmianach, a jej ceny zaczynają się od 10 zł.
– Surfinia – może urosnąć, aż do 1 metra, jej kwiaty mają kształt kielicha i mogą mieć różne kolory. Roślina ta kwitnie od czerwca, a jej cena waha się w granicach od 7 do 20 zł
– Ubiorek gorzki – roślina rośnie do ok.40 cm tworząc szerokie kobierce. Jej kwiaty są białe i pachnące. Ubiorek kwitnie od czerwca do października, a paczka nasion kosztuje ok.2 zł.
– Bluszcz pospolity – należy do roślin długowiecznych, rośnie szybko, a jego pędy mogą mieć nawet 20 metrów długości. Cena za bluszcz wynosi około 5 zł.
– Rojnik murowy – osiąga do 10 cm wysokości, a jego kwiaty można zobaczyć latem. Bylina ta jest łatwa w uprawie i bardzo odporna na warunki atmosferyczne.

Sprawdź ważne terminy w kalendarzu ogrodnika

Podsumowując, jeśli chcemy oszczędzić jak najwięcej pieniędzy musimy nauczyć się sami przesadzać zakupione rośliny lub poprosić kilka pędów od zaprzyjaźnionego sąsiada.