e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

farba tablicowa inspiracje
Remont

Farba tablicowa – najciekawsze inspiracje

Farba tablicowa już od kilku sezonów podbija nasze serca. Jest to świetny i stosunkowo niedrogi sposób na stworzenie ciekawej dekoracji, która nieustannie może się zmieniać. Jak wykorzystać farbę tablicowa we wnętrzach?

Nowe, stare drzwi

Wymiana drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych to duży koszt. Warto wykorzystać ciekawe pomysły, by samodzielnie je odświeżyć.

Farba tablicowa inspiracje można znaleźć w wielu pismach wnętrzarskich. Bardzo często polecana jest na ściany do przedpokoju, kuchni czy pokoju dziecka. Warto również wykorzystać ją na drzwiach, które utraciły już swój dawny blask.

Farba tablicowa na drzwiach to nie tylko dobry sposób na odświeżenie drzwi, ale również idealne miejsce, by napisać list do członków rodziny. Na drzwiach można zostawić przypomnienie o zabraniu telefonu, zrobieniu zakupów czy życzyć miłego dnia.

Rustykalne ramki

W mieszkaniu, w którym króluje styl rustykalny świetnie będzie wyglądała dekoracja, która jest w eleganckiej, bogato zdobionej ramie. Warto ramę pomalować na biało i delikatnie postarzyć. Montując w środku sklejkę pomalowaną farbą tablicową zyskamy nie tylko ciekawą dekorację, ale również idealny notatnik.

Farba tablicowa w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Warto zadbać, by była nie tylko funkcjonalna, ale również elegancka i interesująca.

Farba tablicowa inspiracje, które można wykorzystać w kuchni sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie króluje biała lub czerwona cegła. Czarna ściana wykończona farbą tablicową sprawi, że wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru.

Farbę tablicową można umieścić na ścianie, która jest łącznikiem z pokojem lub przedpokojem, ale również nad bufetem, gdzie będzie bardzo ciekawie wyglądała. Taka ściana jest idealna, by umieścić na niej przepis właśnie przygotowywanej potrawy.

Farbę tablicową warto również wykorzystać do odnowienia starej lodówki, która nadal działa, ale już nie wygląda atrakcyjnie. Taka lodówka idealnie będzie komponowała się z nowoczesnym lub industrialnym wystrojem wnętrza.

W pokoju małego Matejki

O tym, że dzieci uwielbiają malować nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety bardzo często swoje dzieła umieszczają również na ścianach oraz meblach.

Zamiast zabraniać dziecku rysowania na ścianie warto przygotować jedną z nich do prac artystycznych naszego malucha. Farba tablicowa na ścianie, drzwiach, stoliku czy szafie to idealny pomysł, by urozmaicić pokój malucha.

Dzięki farbie tablicowej nasza pociecha będzie miała wydzielone miejsce do rysowania, co pozwoli uratować pozostałe ściany i meble.