e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

przyjęcie ogrodowe
Ogród

Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie?

Kto nie miałby ochoty zostać zaproszonym na idealnie zorganizowane przyjęcie w ogrodzie, niczym jak z filmów? Posiadając odpowiednio duży ogród, zadanie to jest w stanie zrealizować właściwie każdy, kto nie boi się wyzwań. Wiadomo, najtrudniejsze będzie to pierwsze. Możesz zorganizować urodziny, luźne lub poważniejsze spotkanie, zaprosić firmę czy nawet zaplanować imprezę tematyczną. Poniżej przedstawiliśmy kilka niezbędnych wskazówek które sprawią, że wasza impreza zapadnie na długo w pamięci gości.

impeza w ogrodzie

Bez ludzi nie ma imprezy

Imprezy tworzą ludzie, więc goście są najważniejszym elementem całego zamieszania. Otoczenie bliskich i zaprzyjaźnionych osób sprawia, że czujemy się dobrze, czas leci przyjemniej. Sporządź listę osób, które planujesz zaprosić. Pozwoli to oszacować, ile miejsc będziesz potrzebować, a co za tym idzie- ilość jedzenia i napojów. Może warto skorzystać z tradycyjnej formy zaproszeń i wręczyć je każdemu z nich? Nie zajmie to wiele więcej czasu a zaproszeni docenią, że naprawdę zależy ci na ich obecności.

Jedzenie i napoje na przyjęcie w ogrodzie

Jeżeli chodzi o produkty spożywcze, dania, drinki i napoje, można wybrać jedną z kilku opcji ich organizacji. Zależy to od rodzaju spotkania, czy będzie ono bardzo oficjalne, czy też nie.

Przy luźnych posiadówkach dla znajomych, warto rozważyć opcję, aby każdy coś przyniósł. Ułatwi to bardzo sprawę organizatorowi i nie narazi na duże koszty. Można również zamówić catering. Będzie to bardziej kosztowne ale sprawdzi się, kiedy naprawdę brakuje czasu. Najbardziej popularną formą jest po prostu przygotowanie wszystkiego przez organizatora. Ma to swoje plusy i minusy, ale na pewno goście będą bardzo zadowoleni (o ile mamy wystarczające zdolności kulinarne)

przyjęcie w ogrodzie jedzenie

Meble ogrodowe na przyjęcie

Istnieje wiele firm, które zajmują się wypożyczaniem mebli, namiotów do ogrodu. W sezonie może być problem z rezerwacją i trzeba będzie ogarnąć to dużo wcześniej. Można również pożyczyć krzesła, stoły od znajomych lub sąsiadów, jeżeli nie mamy na wyposażeniu. Pamiętajmy, że pogoda bywa zmienna i warto przygotować plan B, czyli miejsce w domu, kiedy zacznie padać.

Przeczytaj o namiocie eventowym

Nikt chyba nie lubi niezręcznej ciszy na początku spotkania. Warto już na samym początku zorganizować tło muzyczne. Przygotuj odpowiedni sprzęt i playliste. Telefon lub laptop nie stworzy wystarczającego nagłośnienia. W sklepie elektronicznym można głośnik bluetooth za niewielkie pieniądze. Warto też wcześniej dopytać, czy może ktoś z zaproszonych nie posada jeszcze lepszego sprzętu.

Muzyka, czyli gwarancja udanej imprezy

Hałas prawdopodobnie będzie przeszkadzać twoim sąsiadom, szczególnie w nocy. Zanim więc zabierzesz się za zapraszanie gości, poinformuj ich o tym lub również wręcz im zaproszenie. Jeżeli nie ma miedzy wami dobrych kontaktów, a planujecie być głośno, zastanów się, czy aby na pewno organizacja takiej imprezy jest dobrym pomysłem.

Sprawdź, jak zaplanować mały ogródek przydomowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.