e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

piaskarka
Budownictwo

Hydropiaskarka – czemu warto w nią zainwestować?

W wielu zakładach pracy jednym z koniecznych działań jest usuwanie zabrudzeń czy zanieczyszczeń. A wielu sytuacjach, są trudne do pozbycia. Niektóre substancje wymagają zastosowania specjalistycznych, skutecznych maszyn, choćby hydropiaskarek. Gdzie się sprawdzają i co przyczynia się do ich niezwykłej skuteczności?

Jakie jest zastosowanie hydropiaskarki?

Hydropiaskarka służy do pozbywania się zanieczyszczeń z powierzchni pokrytych trudnymi do usunięcia środkami chemicznymi lub materiałem organicznym. Jest to urządzenie wyposażone w pojemnik na ścierniwo oraz w dyszę, z której ono wylatuje. Przykładem takiego sprzętu są hydropiaskarki SANdBOT.

Dzięki hydropiaskarce można usunąć zanieczyszczenia pozostawione np. przez cement, beton, wapno i piankę budowlaną. Urządzenie przyda się także do pozbycia się tworzyw sztucznych. Kolejnym przykładem zastosowania jest usuwanie lakieru, oleju i emulsji. Ścierniwo pomaga ponadto w eliminacji zabrudzeń spowodowanych przez zaschnięte błoto i rośliny. Co więcej, przy pomocy hydropiaskarki da się pozbyć też rdzy.

Na czym polega hydropiaskowanie?

Hydropiaskarka SANdBOT polega na wytworzeniu trójfazowej mieszaniny powietrza-wody-ścierniwa i skierowaniu jej w stronę obrabianej powierzchni, za pomocą węża oraz dyszy roboczej. Po włączeniu urządzenie wytwarza ciśnienie, za sprawą którego płyn miesza się ze ścierniwem. 

Wymieszane z wodą ścierniwo transportowane jest przez węża do dyszy wylotowej. Wysokie ciśnienie jest w niej dodatkowo wzmacniane dzięki specjalnej budowie. Pozwala to na dwa razy mocniejszy wyrzut materiału przy jednoczesnej redukcji zużycia o 50%. Ścierniwo rozbija się o czyszczoną powierzchnię, a w wyniku działania siły kinetycznej zabrudzenia są usuwane.

W jakich firmach przydają się hydropiaskarki?

Z hydropiaskarek korzystają różnego rodzaju firmy. Przykładem są warsztaty samochodowe. W takich miejscach urządzenia przydają się do pozbywania się plam oleju i lakieru oraz renowacji części. 

Kolejną branżą, w której wykorzystuje się hydropiaskarki, jest to branża budowlana. W przypadku powierzchni betonowych, system hydro-ścierny zapewnia doskonałe przygotowanie powierzchni antypoślizgowych pod powłoki malarskie czy antykorozyjne. Sprzęt ten przydaje się także do renowacji zabytkowych gmachów.

Hydropiaskarki znajdują też zastosowanie w największych przedsiębiorstwach przemysłowych. Użytek z nich robią, np. pracownicy stoczni, hut i koncernów motoryzacyjnych. Przydają się ponadto w firmach wydobywczych jak kopalnie i rafinerie.