Nie da się zaprzeczyć, że czasem klienci nadają przesyłkami kurierskimi zaskakujące towary. Lista produktów zakazanych jest długa, ale czy znajdują się na niej farby? A jeśli nie, to czy wszystkie rodzaje farb można nadać kurierem? Z pomocą ekspertów przygotowaliśmy artykuł, który rozwieje Twoje wątpliwości!
Farby a przesyłki kurierskie
Zakup farby przez internet jest kuszący – ogromny wybór marek, kolorów i rodzajów, a zwykle też świetne ceny. Niemniej sprzedawcy muszą liczyć się z tym, że farby znajdują się na liście przedmiotów podlegających ograniczeniom w transporcie. Sklepy specjalizujące się w tego typu towarach zwykle wiedzą, jakie są wytyczne, jednak osoby indywidualne i niedoświadczone, które np. chcą sprzedać nadwyżki, które zostały im po remoncie, muszą poznać obostrzenia, jakie w tym zakresie obowiązują.
Przede wszystkim warto wiedzieć, że znaczenie ma rodzaj farby – tu możemy przyjąć, że kurierzy zwykle nie zabraniają nadawania farb na bazie wody, ale już te na bazie rozpuszczalnika, oleju czy uretanu najczęściej mają swoje miejsce na liście przedmiotów zabronionych. Przed wysyłką zaleca się zatem sprawdzenie informacji na temat farby na opakowaniu czy na stronie producenta. Do puli farb na bazie wody zaliczane są m.in. winylowe, kredowe, lateksowe czy akrylowe.
Ekspert z firmy https://www.Sendit.pl/ zaznacza jednak, że reguły te nie dotyczą wszystkich przewoźników. Czasem nawet dopuszczalne do przesyłania farby na bazie wody mogą nie być respektowane przez niektórych z nich. Tym samym zalecane jest sprawdzenie wszelkich kwestii dotyczących nietypowych paczek przed ich nadaniem. Zwykle, gdy zechcesz wysłać farbę kurierem, będziesz musiał zawrzeć indywidualną umowę z przewoźnikiem i należycie przygotować ją do transportu.
Jak zapakować farbę do wysyłki?
Aby towar dotarł do adresata w bezpieczny sposób i w nienaruszonej formie, konieczne jest należyte przygotowanie paczki. Potrzebne będą: karton, stretch, folia bąbelkowa, wypełniacz, solidna taśma klejąca. Na początku zadbaj o to, by puszka lub wiadro były porządnie zamknięte. Wieczko warto zabezpieczyć metalowymi spinkami lub solidną, specjalistyczną taśmą klejącą. Następnie odpowiednim posunięciem będzie skrupulatne owinięcie produktu folią stretch i później folią bąbelkową (o minimalnej grubości 3cm).
Całość należy dodatkowo włożyć w gruby, szczelny worek foliowy i okleić taśmą. Włóż produkt do dostosowanego wielkością pudełka, a wolne przestrzenie w nim wypełnij dla bezpieczeństwa chłonnym materiałem – np. granulatem piankowym, ścinkami bawełnianymi, polistyrenem czy foliowymi poduszkami powietrznymi. Teraz zamknij i zaklej pudełko, następnie owiń je stretchem.
Jeśli chcesz zdecydować się na tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl, sprawdź jakie towary można nadać, przy pomocy ich usług!