e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

Tarcza do cięcia metalu
Budownictwo

Tarcza do cięcia metalu – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Zastosowanie szlifierki kątowej lub stacjonarnej wymaga użycia tarcz do cięcia metalu o odpowiedniej średnicy i grubości. Przy pomocy tarcz można pociąć rury, blachy, kątowniki oraz inne produkty wykonane z metalu lub stali nierdzewnej. A czym powinna się charakteryzować dobrej jakości tarcza do cięcia metalu?

Tarcza do cięcia metalu – rodzaje

Tarcza do cięcia metalu to nieodzowny element każdej szlifierki, który umożliwi precyzyjną obróbkę przedmiotów używanych na co dzień w domu lub wykorzystywanych w warsztatach czy w zakładach produkcyjno-przemysłowych. Obecnie na rynku można znaleźć tarcze o wymiarach od 125 do 230 mm i grubości od 1 do 2 mm. Mniejsze i cieńsze modele są montowane w urządzeniach o niewielkiej mocy oraz są używane do prac charakteryzujących się małym obciążeniem. Natomiast duże tarcze do cięcia metalu znajdują zastosowanie przy obróbce materiałów o większej trwałości i będą optymalnym wyborem do długiej pracy przy znacznych prędkościach.

Tarcza do cięcia metalu od renomowanego producenta

Jeśli dana osoba chce kupić tarczę, która posłuży jej na dłużej i nie uszkodzi się ani nie stępi, to warto zamawiać produkty od renomowanych producentów typu Weldcut, Makita lub modele 3M Cubitron II. Ponadto dobrej jakości tarcza do cięcia metalu powinna być zrobiona z trwałych i odpornych na korozję materiałów. Dlatego niektóre rodzaje tarcz są dodatkowo wzmacniane podkładem z włókna szklanego lub węglika krzemu. Wzmocniona konstrukcja tarczy do cięcia metalu świetnie się sprawdzi podczas bardziej wymagających i precyzyjnych prac.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tarcz do cięcia metalu?

Obróbka metalu wiąże się zwykle z jego cięciem lub szlifowaniem. Są to dwie odrębne czynności, które można wykonać przy użyciu jednej tarczy lub dwóch różnych tarcz. Ponieważ tarcza do cięcia metalu może mieć różne parametry i nie każdy model będzie się nadawał do szlifowania powierzchni danego przedmiotu. Dlatego dobierając tarcze do posiadanej szlifierki, trzeba najpierw zapoznać się z zaleceniami producenta i dołączoną instrukcją obsługi oraz można również poprosić o pomoc w skompletowaniu tarcz sprzedawcę z wybranego sklepu.

Tarcze do cięcia metalu to element, który zużywa się wraz z upływem czasu, wobec czego warto regularnie go wymieniać, aby cięcie i szlifowanie metalu było efektywne, sprawne i przede wszystkim bezpieczne. Wybierając produkty od renomowanego producenta, dana osoba zyska pewność, że tarcza do cięcia metalu prawidłowo spełni swoją funkcję i przyczyni się do szybszego wykonania zleconej pracy.