e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

budowa domu
Budownictwo Remont

Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu po budowie

Budowa domu jednorodzinnego to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko zaangażowania środków finansowych, lecz także czasu i pracy. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac budowlanych i wykończeniowych pozostaje jeszcze odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni dookoła domu. Dzięki temu całość będzie prezentowała się doskonale, a dodatkowo przestrzeń stanie się dużo bardziej przytulna i przyjazna.

Montaż piorunochronu

Wiele osób zastanawia się jak działa piorunochron oraz czy warto go montować na swoim domu. Najczęściej jednak piorunochrony wybierane są, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia sprzętu i innych dóbr w wyniku wyładowania atmosferycznego. Działanie piorunochronu jest bardzo proste. Na dachu umieszczony jest metalowy pręt, który przyjmuje uderzenie pioruna. Następnie odprowadzę wyładowanie elektryczne do ziemi. Piorunochron jest zatem bardzo niepozornym urządzeniem, które może skutecznie uchronić posesję przed niszczycielskim działaniem piorunów. Dzięki umieszczonemu na dachu metalowego elementu wyładowanie elektryczne kierowanie jest pod powierzchnią ziemi. Dzięki czemu instalacja skutecznie chroni budynek oraz sprzęty elektroniczne przed uderzeniem pioruna. Ważne jest jednak, aby piorunochron umieszczony był na najwyższym punkcie na dachu. Nierzadko do wykończenia domu wykorzystuje się także stal. Tym samym tak wiele osób zastanawia się kiedy ceny stali spadną. Jednak uwzględniając aktualne tendencje rynkowe, a także rosnącą inflację, można spodziewać się, że w najbliższym czasie nie będziemy mieli do czynienia ze spadkiem cen stali.

Kompozycje roślinne dookoła domu

Poza elementami architektonicznymi warto zadbać o kompozycje roślinne, które można nasadzić już po zakończeniu budowy. Doskonale sprawdzają się iglaki w ogrodzie kompozycje z nich stworzone wyglądają idealnie przez cały rok. Iglaki są ponadto bardzo mało wymagające jeśli chodzi o ich pielęgnację oraz wymagania glebowe. Tym samym są to rośliny, które sprawdzą się na każdej glebie. Nie wymagają regularnego podlewania, natomiast ich cięcie i formowanie najczęściej zależy od indywidualnych predyspozycji. Jednak oprócz iglaków warto wybrać dodatkowe rośliny, na przykład kwitnące, które sprawią, w że rabaty staną się kolorowe i pełne życia o każdej porze roku.  Szczególnie atrakcyjnie wyglądają kwiat jednoroczny i wieloletnie, taki jak rododendrony, hortensje czy róże. Są to klasyki, które zdecydowanie najczęściej występują w ogrodach. Niestety kwiaty to wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnych zabiegów.