e-metalhurt.com.pl

E-metahurt – budownictwo, dom, ogród

inteligentny dom koszt
Dom

Inteligentny dom koszt komfortu i wygody

Inteligentne domy oferują wygodę i lepszą jakość życia, to technologia, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb. W perspektywie długoterminowej, są ekonomiczne, zrównoważone, energooszczędne i wygodne.

Inteligentny dom – co to właściwie jest?

W dziedzinie elektroniki i automatyki domowej, a także komunikacji w życiu prywatnym, coraz częściej oferowane są poszczególne produkty, które mogą być łączone w sieci techniki domowej, sprzętu AGD i usług. Te rozwiązania współdziałają w inteligentny, intuicyjny i bezpieczny sposób.
Według producentów, zapewniają obniżenie zużycia energii.
Termin „smart home” jest coraz częściej używany w nowych budynkach, ale także w tych modernizowanych.
Inteligentny dom to zazwyczaj system składający się z kilku połączonych w sieć produktów z różnych obszarów.

Korzyści z inteligentnego domu

Aby mieszkać w inteligentnym domu, nie trzeba znać się na technologii ani być ekspertem w dziedzinie komputerów. Raczej jest odwrotnie. Inteligentny dom przejmuje część funkcji i czyni życie mniej skomplikowanym i przyjemniejszym.
Domownicy nawet nie zauważają procesów, zachodzących w domu, a jedynie cieszą się komfortem, ponieważ określone czynności wykonywane się automatycznie.
Technologia działa niezależnie w tle, bez ciągłej interwencji mieszkańców, za pośrednictwem komputera, smartfona lub tabletu.

Inteligentny dom koszt zużycia energii

Automatyczne sterowanie zapewnia nie tylko komfort. Podstawową zaletą inteligentnych domów jest oszczędność energii.
Osoby samotne zużywają do 40 procent mniej energii. Istnieje również potencjał oszczędności w inteligentnym domu dla rodzin – mogą one zmniejszyć zużycie energii o 17 procent. W ciągu roku można zaoszczędzić sporą sumę.

Inteligentny dom koszt – planowanie budżetu

Jak to często bywa, również w przypadku inteligentnego domu, decydujący jest budżet. Koszty kompletnych systemów i poszczególnych komponentów w ostatnich latach spadały. Zestawy startowe są często dostępne za kilkaset złotych. Łącznie i przy złożonych sieciach całkowite koszty mogą wynosić kilka tysięcy i więcej.
Rozwiązanie zawiera wiele elementów i odpowiada wówczas za trzy ważne obszary – światło, energię i bezpieczeństwo w domu.
Przy tych kwotach uzasadnione jest oczywiście pytanie kiedy inwestycja się opłaca? Jeśli chodzi o ogrzewanie lub światło, jest to stosunkowo łatwe, ponieważ oszczędności energii są wyraźnie widoczne w rachunkach.
W starych budynkach cena zakupu komponentów inteligentnego domu jest często zwracana po dwóch lub trzech latach. W przypadku nowych budynków trwa to dłużej. Ze względu na dobrą izolację i niższe koszty ogrzewania koszty zakupu systemu inteligentnego domu zwracają się często dopiero po pięciu do sześciu latach. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wygodę, trudno jest oczywiście obliczyć tak konkretną kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.