e-metalhurt.com.pl

budownictwo, dom, ogród

prezent dla miłośnika ogrodu
Ogród

Najlepszy prezent dla miłośnika ogrodu

Wybór prezentu często dostarcza wielu trudności. Szukamy upominku, który z jednej strony będzie osobisty i niepowtarzalny, ale chcemy również, aby był przydatny i użyteczny. Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć prezent dla osoby, która ma pasję czy specyficzne zainteresowania. Przykładem takiego solenizanta może być miłośnik ogrodu, dla którego wybór prezentu będzie nie tylko łatwy, ale również przyjemny z uwagi na obfitość produktów do zakładania i pielęgnacji ogrodu na sklepowych półkach.

Prezent w postaci narzędzi ogrodowych

Każdy ogrodnik powinien posiadać dobrej jakości narzędzia ogrodowe, które ułatwią pracę i pozwolą zadbać o krzewy, drzewa, kwiaty, a także warzywa i owoce. Narzędzia są niezbędne niemal na każdym etapie prac ogrodowych: od wysiewu, poprzez pielenie chwastów, przycinanie, aż po porządki w okresie późnej jesieni. Kupując prezent dla miłośnika ogrodu mamy do wyboru łopatki, sekatory, grabki, nożyce czy szpadle. Można również zainwestować nieco więcej i kupić urządzenie elektryczne lub spalinowe (np. piłę do podcinania gałęzi, tui czy małych drzew na działce).

Prezent w postaci architektury ogrodowej i dekoracji

Kolejną grupą ciekawych prezentów dla miłośnika ogrodu są elementy architektury ogrodowej i ogrodowe dekoracje. Tutaj wybór jest ogromny: od lampionów, figurek i rzeźb, poprzez kwietniki, pergole, ozdoby do oczek wodnych, palisady aż po pawilony czy huśtawki ogrodowe. Dekoracje ogrodowe są świetnym upominkiem i dostarczają wiele radości, nadając ogrodowi niezwykle estetyczny charakter.

Sprawdź, jak zaaranżować tani ogród

Kwiaty, krzewy i drzewka ozdobne i owocowe

Jeśli znamy dokładnie gust solenizanta-ogrodnika możemy podarować mu konkretne rośliny: drzewka ozdobne, krzewy czy kwiaty. Oczywiście tylko pod warunkiem znajomości jego upodobań, a także możliwości aranżacji. Nie będzie dobrym pomysłem na przykład zakup sporego drzewka magnolii osobie, której ogródek ma bardzo małą powierzchnię. Wybierając rośliny poświęćmy chwilę czasu na zapoznanie się z wymaganiami ich uprawy, bo być może część z nich nie będzie nadawać się do ogrodu osoby, którą chcemy obdarować.

Zobacz, jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie

Prezent w postaci urządzenia do podlewania

Każdy ogrodnik musi regularnie (raz lub nawet dwa razy dziennie) podlewać swoje rośliny, aby rosły zdrowo i szybko. Jeśli chcemy zakupić prezent, który będzie niezwykle przydatny możemy wybrać zraszacz. Tutaj do dyspozycji są małe urządzenia oraz te duże, dzięki którym można podlewać duże powierzchnie. To niezwykle wygodne urządzenie, które nie tylko oszczędza czas, ale również zapewnia roślinom odpowiednie nawilżenie przez cały czas.